Soutěže pokračují v rámci výběru na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024.

Obsah
  • Fernandesovo hrdinství
  • Výsledky ostatních her

Hvězdní Portugalci se v jednom z ústředních zápasů soboty 17. června střetli ve své skupině s velmi důstojným soupeřem – Bosnou a Hercegovinou.

Poslední jmenovaní však nedokázali pro soupeře předložit neřešitelné úkoly, navíc se ukázali jako bolestivě poražení – inkasovali tři branky bez odpovědi.

Fernandesovo hrdinství

Po porážce balkánského kádru mají svěřenci Roberta Martineze na úvod kvalifikace tři ze tří možných vítězství.

Ronaldo

Kupodivu přitom v těchto třech zápasech Ronaldo a spol vyexpedovali svým soupeřům celkem 13 gólů, přičemž oni sami nevynechali ani jeden.

Co se týče střetnutí s Bosnou, dvěma góly vstřelil záložník Manchesteru United Bruno Fernandes (77. a 3. minuta se přidala k hlavnímu času druhého poločasu).

Stejný hráč navíc ve 44. minutě asistoval spoluhráči Bernardu Silvovi.

Kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo odehrál svůj 199. zápas v národním týmu.

Výsledky ostatních her

Mezi dalšími sobotními zápasy jsme zaznamenali venkovní vítězství Gruzie nad Kyprem (2:1) a Skotů – nad Nory (2:1).

Ve skupinách F a G skončily všechny zápasy nerozhodně: 1:1 – to je výsledek konfrontací Ázerbájdžán – Estonsko, Belgie – Rakousko a Litva – Bulharsko.

A Maďaři hráli s Černohorci „na sucho“ a nedokázali otevřít bránu.

Albánci ve skupině E porazili Moldavsko 2:0, Faerské ostrovy doma podlehly Čechům (0:3).

Ve skupině J, kde hrají Portugalci a Bosňané, Lucembursko porazilo Lichtenštejnsko (2:0), Island prohrál se Slovenskem (1:2).