Fotbal. Minsk „Dynamo“ vyletěl z Ligy konferencí, „Neman“ pokračuje

Ve čtvrtek 20. července večer sehrály dva běloruské kluby odvety v prvním kole kvalifikace Conference Football League.

Podle součtu dvou odehraných her zůstalo Dynamo Minsk mimo turnaj, ale Neman Grodno šel dál.

Hlavní klub uspořádal v Baku druhé setkání s bosenským Zheleznicharem. Prohra – 1:2.

Za zmínku stojí, že na konci prvního poločasu si bílo-modrí dali vlastní gól – Alexander Sachivko si střihl míč do vlastní sítě.

Fotbal

15 minut po obnovení hry si Minskers vysloužili penaltu, kterou proměnil Pavel Sedko.

Poté svěřenci Vadima Skripčenka pokračovali v útočení a vytvořili si řadu nebezpečných šancí, ale gól nedali.

Soupeř ale opět skóroval – v 78. minutě je dostal do vedení Suleiman Krpich.

Jak se později ukázalo, vstřelil vítězný gól svého týmu. A protože před týdnem kluby v Sarajevu vymalovaly remízu (2:2), tak na řadu přichází Železničar v součtu dvou konfrontací (4:3).

Mimochodem, Bosňané se ve druhém kole střetnou s ázerbájdžánskými „Neftchi“, a proto ještě jednou navštíví hlavní město této země.

Grodno „Neman“ ve druhém zápase (Gyor, Maďarsko) s „Vaduz“ z Lichtenštejnska srovnalo – 1:1.

V 15. minutě otevřeli skóre Bělorusové – pokutový kop proměnil Pavel Savitsky.

Soupeři v závěru prvního poločasu odskočili – skóroval Theo Goliaru. Více gólů v tomto zápase nepadlo.

Jelikož v prvním zápase vyhrál „Neman“ (2:1), tak v součtu dvou zápasů (3:2) jde dál právě Grodno.

Rivalem svěřenců Igora Kovaleviče bude klub z Malty „Balzan“.