Legendární Novak Djokovič porazil ve finále Wimbledonu

Minulou neděli se odehrálo velké finále wimbledonského turnaje – jednoho z „grandslamů“.

Tenisoví fanoušci sledovali ohromující podívanou, kterou hostily první a druhá raketa světa – Španěl Carlos Alcaras a Srb Novak Djokovič.

Bylo tam téměř všechno: nejkrásnější kombinace, nejsilnější údery, ohromující emoce, dramatický vývoj.

K určení vítěze v hlavním utkání soutěže trvalo pět her a v jedné z nich došlo na tie-break.

tenis

Díky tomu Španěl vyhrál tuto vzrušující konfrontaci a nechal legendárního Novaka bez dalšího titulu.

V prvním setu Alcaraz prohrál nečekaně vysoko – 1:6, ale druhý bral v tie-breaku – 7:6 (8:6).

Jak nečekaně ten první vysoko prohrál, tak nečekaně vysoko vyhrál třetí set – 6:1.

Carlos po prohře čtvrtého (3:6) v rozhodující sadě svého soupeře zmáčkl – 6:4. Vítězem aktuálního Wimbledonu se tak stal Alcaraz.

Mimochodem, boj mezi prvními dvěma raketami planety trval 4 hodiny a 45 minut.